Конференція Української бібліотечної асоціації

Учасників конференції привітали народний депутат України М.В.Томенко, відомі письменники, книговидавці.
Відбулася урочиста церемонія вручення нагород і відзнак УБА переможцям конкурсів «Бібліотека року» та літературного конкурсу бібліотекарів України.

З доповіддю «Українська бібліотечна асоціація: підсумки роботи за звітний період (грудень 2009р. — листопад 2012р.)»  виступила президент УБА Шевченко І.О. Після обговорення доповіді відбулися вибори нового президента УБА та членів Президії УБА. Президентом знову було обрано І.О. Шевченко.

Приємною новиною для івано-франківських бібліотечних працівників стало обрання Миколи Вірстюка членом Президії УБА за активність, творчість та інноваційну діяльність в Українській бібліотечній асоціації.

На конференції обговорювалися питання діалогу з владою, розвитку мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації у бібліотеках, роль бібліотек у визначенні етичних засад професії, питання адвокації в дії.
Також Вірстюк М.М. представив учасникам звітно-виборної конференції презентацію «Молодь в УБА: перспективи розвитку».

Семінар-тренінг для шкільних бібліотекарів

Координатор РТЦ Люба О.В. провела навчання з використання ресурсів Інтернет та представлення власних ресурсів  в глобальній мережі. Вона також детально розповіла про Міжнародну програму «Бібліоміст»,  яка працює з бібліотеками України і допомогла значно покращити їх технічне оснащення. Завдяки участі у різноманітних конкурсах даної програми бібліотеки отримують новітню комп’ютерну техніку, ліцензоване програмне забезпечення та доступ до Інтернет-джерел.  Сучасно обладнана бібліотека запроваджує нові навчально-інформаційні послуги, що сприяє залученню нових користувачів, оперативному задоволенню їхніх потреб та покращення іміджу бібліотек.

Під час тренінгів  всі учасники отримали не тільки теоретичні знання, а й мали можливість набути практичні навички роботи з ресурсами Інтернет, які зможуть застосовувати в практику своєї роботи.

На завершення семінару-тренінгу була представлена мультимедійна презентація з нагоди Міжнародного тижня толерантності «Сучасна бібліотека — відкритий простір толерантності»,  яка зацікавила наших колег своєю актуальністю.

Працівники шкільних бібліотек  Івано-Франківщини висловили велике бажання і в майбутньому підвищувати свій фаховий рівень в регіональному тренінговому центрі обласної бібліотеки.

Колеги з Дніпропетровського РТЦ на Івано-Франківщині

 

Всі присутні на тренінгу отримали необхідні знання та практичні поради щодо створення власних блогів та користування соціальними мережами, що  викликало зацікавлення та жвавий інтерес до даної тематики.

Для працівників ОУНБ ім. І. Франка був проведений тренінг «Командний підхід в роботі з персоналом бібліотек».
Гості ознайомилися з діяльністю Івано-Франківської обласної книгозбірні, поділилися своїми напрацюваннями, представили цікаві мультимедійні презентації з досвіду втілення інноваційних бібліотечних ідей.
Дніпропетровські колеги мали можливість також відвідати Надвірнянську центральну району бібліотеку та її філію у с. Тисменичани, які успішно працюють в рамках міжнародної програми «Бібліоміст».