Обласний семінар-тренінг „Віртуальний бібліосвіт”

Заступник директора ОУНБ ім. Франка з наукової роботи Г.  Горбань ознайомила присутніх з структурою, діяльністю, здобутками та перспективами головної книгозбірні області. Завдяки застосуванням новітніх технологій та реалізації проектної діяльності бібліотека має високий позитивний імідж не тільки на Прикарпатті, а й в Україні. Регіональний представник програми «Бібліоміст» Б. Микицей наголосив, що ІТ-спеціалісти — це ті фахівці, які сприяють розвитку ресурсної бази бібліотек, тим самим допомагають оперативно і в повній мірі задовільняти всі запити користувачів та допомагають вирішувати потреби громади.

Заступник директора з питань автоматизації бібліотечних процесів Л. Жирик представила мультимедійну презентацію про основні вимоги до бібліотечного електронного ресурсу, зробила короткий екскурс та аналіз сайтів районних бібліотек. Завідуюча центру електронних засобів інформації О. Люба презентувала інформаційні продукти і послуги, які використовуються в обслуговуванні відвідувачів ОУНБ ім. І.Франка.

Тренер регіонального тренінгового центру, який функціонує на базі бібліотеки, І. Бурда у своєму виступі розкрила тему: «Авторське право. Інтелектуальна свобода, доступність інформації в демократичному суспільстві». М Вірстюк, який теж є тренером РТЦ, розповів учасникам семінару про «Технології Веб 2.0 для бібліотек і користувачів: нові можливості розвитку бібліотечного середовища», а також провів тренінг зі створення бібліотечних блогів та сайтів.

Усі присутні отримали практичні поради щодо створення, розкрутки та просування сайтів в рейтингу Інтернет-ресурсів.

Наші колеги — ІТ-спеціалісти з Долинської, Надвірнянської та Рожнятівської централізованих бібліотечних систем поділилися з учасниками семінару своїми здобутками, напрацюваннями та планами на майбутнє щодо «віртуального бібліосвіту» своїх книгозбірень.
Доповіді усіх виступаючих були професійними, змістовними, проілюстрованими мультимедійними презентаціями та відеороликами, що зробило семінар живим, цікавим та корисним.

Джерело матеріалу: Івано-Франківська ОУНБ ім.І.Франка

Бібліотекарі Яремчанської ЦБС на тренінгах

Тим не менше всі уважно слухали, і всежтаки щось тай зберегли в голові. Потім почалося цікавіше операційна система Windows7, з хорошим інтерфейсом, який милує око. Вивчали стандартні програми, «блокнот, paint, калькулятор». Потім дійшли до пакету Microsoft office де зупинилися на текстовому редакторі word. Робота тривала напружено та успішно, ну принаймі мені так здавалося. Перейшли до теми інтернет з великою цікавістю.

Просимо Вас залишити свої відгуки, зауваження та пропозиції до тренінгів в регіональному тренінговому центрі при Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці.

Орієнтовні критерії оцінювання.

1. Зручність проведення тренінгу. (місце, час ітд.)

2. Робочі місця, комп’ютерна техніка, програмне забезпечення.

3. Методика викладання, ставлення викладача, професійність.

4. Ваші пропозиції, зауваження, побажання.