Меланка і щедрувальники відвідали тренінговий центр

Працівники обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка щедрували і в регіональному тренінговому центрі. В цей час навчання проходили працівники Івано-франківської МЦБС з тренером Іриною Андріївною, інший тренер був меланкою. Тож пропонуємо Вашій увазі цікаве відео

Довідка з вікепедії

Мала́нка або Меланка  — українське народне свято напередодні Старо­го Нового року або святого Василія Великого (14 січня). Традиційний обряд із використанням масок та костюмів, які більшість ряджених роблять власноруч. Свято Маланки відмічають напередодні Нового року (31 грудня за старим стилем, 13 січня за новим), ще його називають Щедрим вечором, або Щедрою (Другою) кутею. За християнським календарем 31 грудня — день преподобної Меланії.

На відміну від Святого вечора, під час Щедрої вечері накривають багатий стіл, де переважають м’ясні страви. В деяких селах Вінниччини, навіть кров’янки, які є традиційною новорічною стравою, називають «маланками». Вдруге протягом зимових Святок готують кутю. Випікають і спеціальні хліби «Маланку» та «Василя»[1].

У давнину рядження виконувало важливі релігійно-магічні функції, але з часом цей звичай перетворився на веселу розвагу, маскарад.

Назва походить від св. Меланії, день якої припадає на 13 січня (31. 12. — за ст. сти­лем). На М. всю ніч молодь (у масках або без них) щедрує, ходить із «козою», водить пере-одягн. в М. парубка. Традиц. персонажі — «ба­ба» М. і «дід» Василь. За рад. часів збереглася лише у віддалених селах Галичини й Буковини. Від кін. 1980-х відродилася.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*